Kontakt

+420 774 240 181

* povinné údaje

zavřít

FAQ

Aby se vám o Freedomku hezky přemýšlelo a dokázali jste si jej už teď představit v těch nejživějších barvách, zodpověděli jsme pro vás nejčastěji kladené Freedomkové otázky

Je nutné mít stavební povolení?

Stavební povolení nebo ohlášení na stavebním úřadě bude vždy potřeba. Každý stavební úřad však posuzuje stavby individuálně. Doporučujeme tento postup: ZAVOLEJTE NÁM A MY VŠE PROVĚŘÍME A ZAŘÍDÍME

Kdo Freedomky dodává, kde se dají objednat?

Freedomky dodává společnost FREEDOMKY s.r.o. Chcete-li si Freedomek objednat, využijte kontaktní údaje uvedené na našich webových stránkách a ozvěte se nám.

Jaká je cena Freedomku?

Cena Freedomku je různá. Záleží na velikosti vybraného modelu a na jeho výbavě. Ceník Vám na vyžádání zašleme na email.

Jaké jsou dodací lhůty?

Dodací lhůty jsou závislé na momentálním množství objednávek. Snažíme se však dodat vybraný freedomek do 3 měsíců od podpisu kupní smlouvy a uhrazení zálohy. Záloha je účtována ve výši 50% kupní ceny Freedomku. Dalších 40% je hrazeno po dokončení výroby a zbývajících 10% po instalaci na vašem pozemku.

Jak dlouhá je záruční lhůta?

Standardně poskytujeme 10 letou záruční lhůtu na stavbu a 2 roky na zařizovací předměty a spotřebiče.

Mám zájem o Freedomek, co mám udělat?

Zavolejte nám na číslo +420 602 100 333, nebo napište na obchod@freedomky.cz. Obratem se vám ozveme.

Co je to stavba na klíč, bez jakýchkoli starostí o řemeslníky?

Když se rozhodnete pro Freedomek, ušetříte nejen finance, ale také spoustu času a stresu souvisejícího s klasickou stavbou a sháněním těch nejlepších řemeslníků. To vše jsme vyřešili za vás. Ty nejlepší z nejlepších jsme soustředili do naší výroby, odkud k vám přijede hotový Freedomek. Vlastní stavba na místě je neuvěřitelně rychlá. Bydlet můžete zhruba za 4 hodiny od příjezdu Freedomku. Jsme rychlí, bezprašní, nehluční a bez odpadů, což oceníte nejen vy, ale i vaši sousedé.

Kde je možno vidět Freedomky?

Pokud máte zájem o prohlídku, kontaktujte nás. Rádi Vás přivítáme u nás ve výrobě. Vždy vyrábíme několik modulů najednou a budete mít dokonalou představu o vnitřním i vnějším prostoru, kvalitě zpracování i použitých materiálech.

Jak je to s financováním? Je možno použít hypotéku? Za jakých okolností?

Existuje několik možností. Hypoteční úvěr v případě, že splníte podmínky banky. Domek bude mít přiděleno orientační číslo a bude napojen na kanalizaci. Je možné použít i jiné typy úvěrů nebo si podnikatelé mohou vyjednat leasing. S možnostmi financování vám ochotně poradí naši poradci.

Je nutné mít betonové základy?

Pro samostatné moduly (Freedomek S, Freedomek M a Nano) se nejlépe hodí ocelové zemní vruty. Pro spojované modely (L,Z,V,U) jsou vhodnější betonové základové pasy, které vám rádi pomůžeme zajistit v místě vašeho pozemku.

Může stát domek i ve svahu?

Poradíme vám a pomůžeme ve vašem konkrétním případě, kdy vlastníte svažitý pozemek. Pro vaši představu, ocelové zemní vruty vyřeší sklon svahu až do 20°. Přijedeme k vám a navrhneme nejideálnější řešení.

Jak je řešeno vytápění?

Existuje několik alternativ a záleží jen na vás, jakou si zvolíte. Ve Freeedomku můžete topit nástěnnými elektrickými přímotopy a nebo elektrickými topnými infrapanely.

Potřebuji bezpodmínečně přívod elektřiny?

Pokud máte na svém pozemku klasickou přípojku (o příkonu alespoň 8-10kW, pojistka 3x25A), jste bez starostí. Není ale nezbytná. Freedomek lze napájet i prostřednictvím fotovoltaické elektrárny doplněné akumulátory. Pro případy delšího období bez slunce /více než 2dny/ nebo při větší spotřebě elektřiny je vhodné fotovoltaický systém doplnit elektrocentrálou.

Jaký potřebuji přívod vody?

Ideální je klasická vodovodní přípojka, variantou je vlastní studna nebo vrt.

Jak jsou vyřešeny odpady?

Nejběžnější je přímé napojení na kanalizaci. Vhodným řešením je i vlastní septik nebo přímý odvod do vodoteče přes domácí čističku odpadních vod, kterou Vám na přání dodáme společně s Freedomkem. Ideální řešení vám doporučí příslušný místní vodoprávní úřad (odbor životního prostředí). Pokud využijete membránovou čističku, zpracovaná odpadová voda je kvalitou srovnatelná s dešťovou a lez ji využít jako užitkovou vodu. /zalévání atd./

Potřebuji klasické vybavení staveniště?

Ne. Domek přivezeme kamionem, osadíme jeřábem na předem připravené základy. Za pár hodin je vše připraveno k užívání.

Kolik účtujete za dopravu a instalaci Freedomku?

Cena dopravy záleží na vzdálenosti od naší továrny v Tachově. Cena za jeřáb je závislá na vzdálenosti od jejich sídla. Nabídneme vám služby jeřábníků z vašeho nejbližšího okolí.

Jaká je životnost domku?

Životnost je kalkulována minimálně na 70 let, z pohledu vnějšího pláště. Opotřebení interiéru je individuální a záleží na životním stylu. Rozhodně se neliší od běžné domácnosti.

Můžu si objednat interiér podle vlastních představ?

Pokud máte vlastní představu o nábytku, rádi vám vyjdeme vstříc a vše zhotovíme na míru. V nabídce máme velmi kvalitní značkový nábytek na míru od designerů Freedomky. Můžete využít i nábytek IKEA, který vám můžeme dodat už namontovaný společně s Freedomkem.

Jak často se může Freedomek přemisťovat?

Freedomek není určen k „putování", ale je přemístitelným domem. To znamená, jestli se rozhodnete změnit umístění, zavolejte nám, převezeme Váš Freedomek na nové místo. Manipulace musí být prováděna podle předepsaného postupu, který je součástí záručních podmínek.

Jak se Freedomek přepravuje?

Freedomek je přepravován na kamionu jako nadměrný náklad. 

Je možné Freedomek postavit i na betonovou střechu? Jak technologicky obtížná je jeho instalace?

Ano, je to možné. Je třeba prověřit, zda je nosnost střechy dostatečná. /např. Freedomek S (Small) má hmotnost 12 tun, Freedomek M (Medium) 16 tun atd./ Nutná je konzultace statika, návštěva stavebního úřadu, plán vedení inženýrských sítí. A pozor, bezpodmínečně nutný je dostatečný manipulační prostor pro dopravení Freedomku z tahače na střechu vzhledem k výšce, do které bude domek vyzdvižen.

Je možné Freedomek objednat jako provozovnu s malou kanceláří a skladem?

Ano, je to časté, Freedomek má velmi široké využití.

Může být Freedomek umístěn na ponton?

Ano, jistě, ale počítejte s vyššími vstupními náklady.

Můžeme si zařídit inženýring sami?

Jistě. Pro vaši představu je třeba zařídit následující:

  1. Návštěva obecního úřadu (ve větších městech odboru územního plánování). Zde si vyžádejte stanovisko, jaký typ staveb je možno umístit na vámi vybraném pozemku (k trvalému bydlení, k individuální rekreaci atd.). Zároveň vám zde sdělí místní regulativy (ochranná pásma, odstupy atd.) Nejedná se o nic složitého. Pokud bude chtít s tímto prvním krokem pomoci, kontaktujte nás.
  2. Zjistěte, kde je možnost napojit elektřinu, vodu a kanalizaci.
  3. Návštěva stavebního úřadu. Tu můžete provést sami (vybavíme vás základní projektovou dokumentací k Freedomku). Nebo se obraťte na nás, pomůžeme Vám s vyjednáním všech náležitostí. Na každém úřadě jsou požadavky jiné.

V praxi máme ověřeno, že nejjednodušší schvalovací proces následuje, pokud se jedná o stavbu určenou k individuální rekreaci, dále jako zahradní dům (nejlépe na místě původní zahradní chatky), jako dům pro hosty (na zahradě stávajícího domu) nebo jako přístavbu ke stávajícímu domu.

Neexistuje nějaká výjimka, kdy není nutné se stavebním úřadem komunikovat?

Stavby, které nevyžadují stavební povolení nebo ohlášení jsou například stavby pro zemědělství (§ 103, odst 1.a 2).