Kontakt

+420 774 240 181

* povinné údaje

zavřít

Freedomek – dům s provozními náklady tisíc korun měsíčně

Ihned.cz | 15.04.2013

Mobilní dům na klíč, zhotovený za tři měsíce, moderní nábytek a nízká cena i provozní náklady. To všechno přináší Freedomek, projekt nízkonákladového dřevěného modulového domu. Za kompletně vybavený 50 metrový domek včetně spotřebičů zaplatíte zhruba 1,4 milionu korun i s daní.

Zakladatel firmy Freedomky Jiří Brosch měl sen bydlet levně, snadno a rychle. Tento sen realizoval do podoby fungující firmy budující nízkonákladové domy na klíč, Freedomky.


Se svým snem o mobilním domu k trvalému bydlení se svěřil svému příteli brněnskému architektovi Markovi Štěpánovi . Ten vypracoval prvotní nákres nízkonákladového domu poměrně rychle, ale zrealizoval ho až v roce 2010, v rámci projektu Architecture Week. Freedomek sklidil nečekaný ohlas. Za pár dní výstavy jím prošlo přes 25 tisíc lidí. Oba tvůrce překvapilo, kolik lidí má stejné představy o moderním, nízkonákladovém mobilním domu na klíč.


Byla to inovativní myšlenka. I díky ní nás přijalo pod svá křídla Jihomoravské inovační centrum, které podporuje na trhu nové inovativní projekty. V té době jsme byli první. I když dnes už se vyrojily další firmy, které nabízejí obdobné modely mobilních domů. Zásadní odlišností, které Freedomek činí výjimečným jsou špičkové technologie a především přístup ke svobodnému bydlení. Freedomek navíc disponuje všemi významnými certifikáty kvality i použitých technologií. Díky nim může tento montovaný modulový dům nabídnout téměř bezúdržbové a nízkonákladové bydlení a vyšší životnost stavby, než u klasických dřevostaveb. Právě díky inovativním technologiím a přístupu k bydlení vyplnil Freedomek díru na trhu. Poptávky se sypou z Francie, Německa, Anglie, Libye i Austrálie.

 

Právě díky použitým technologiím je Freedomek nízkonákladovým mobilním domem k trvalému bydlení. Např. v modelu M při běžném užívání dvou lidí jsou náklady na energie kolem jednoho tisíce korun měsíčně. Veškeré elektrospotřebiče jsou energeticky nenáročné. Pro ohřev vody či výrobu elektřiny lze využít i solární panely nebo tepelné čerpadlo. Jediné, co opravdu potřebujete, je přívod vody, což může být i studna.


Freedomek je montovaný modulový dům, který se vyrábí a montuje v hale. Zákazník popíše své představy a požadavky od velikosti, designu až po spotřebiče. Od tohoto momentu trvá výroba tři měsíce. Hotový mobilní dům na klíč je pak dovezen na místo určení a za pět hodin můžete bydlet. Nepotřebujete žádné řemeslníky, stavbaře a budete ušetřeni i veškerého zdlouhavé zařizování kolem stavby. Postaráme se vám i o veškerou legislativu včetně pořízení nového pozemku či prodeje stávající nemovitosti. Vše, co budete chtít vědět o Freedomku, vám ochotně prozradí stylově na free, tedy zelené lince.