Kontakt

+420 774 240 181

* povinné údaje

zavřít

Jak se žije v domku na klíč, který se umí přizpůsobit podle potřeby

novinky.cz | 26.05.2014

V mobilním domě na klíč, ve Freedomku můžeme bydlet, ale také podnikat. Kromě moderního mobilního domu pro celoroční bydlení pro menší i velkou rodinu poslouží také jako kavárna, obchod, kadeřnictví či nahrávací studio. Nevěříte?

Modulový nízkoenergetický dům pro celoroční bydlení, tzv. Freedomek, vyhovuje lidem, kteří chtějí bydlet komfortně bez starostí s údržbou domu, mají vztah k novým technologiím a zároveň nechtějí splácet spoustu let vysokou hypotéku.

Co a za kolik

Tento typ montovaného domu na klíč může být vybavený v ultramoderním stylu nebo obložený dřevem, což vyhovuje přírodně smýšlejícím lidem. To platí také o použitých technologiích. Vyznavači moderních technologických hraček mohou ve Freedomku vše ovládat jedním ovladačem či mobilním telefonem.

Zájemcům o modulový dům Freedomek odpadají starosti s legislativou a stavbou domu i s jednáním s mnoha řemeslníky. Freedomek je totiž vyrobený na klíč, za jeho kvalitu tedy zodpovídá jedna firma.

Jde o mobilní dům k celoročnímu bydlení, který se montuje se v hale a následně doveze na místo, což je výhoda proti klasickým montovaným dřevostavbám, u nichž je dřevo při stavbě domu vystaveno různým povětrnostním podmínkám.

Výroba Freedomku, nízkoenergetického domu na klíč, trvá přibližně tři měsíce. Dovoz zajišťuje firma, na místě ho ukotví jeřábem na připravené patky.

Jako každý dům podléhá stavebnímu povolení nebo ohlášce. Podmínka na pozemek je jediná: musí umožnit přivezení a osazení domu.

Freedomek se základním vybavením, koupelnou a kuchyňskou linkou lze pořídit ve velikosti 2+kk za něco málo přes milión korun, plně vybavený typovým nábytkem včetně skleniček a županu (38 m2) za 1,4 miliónu Kč.

Použité materiály

Freedomek se vyrábí z 95 % ze dřeva. Jeho nosná konstrukce z lepeného dřeva má přesné spoje podle švýcarského patentu.

Fasáda je zpracovaná ze severského modřínu. Difúzně otevřená stěna, jejíž tloušťka je od 25 do 31 cm, odpovídá tepelněizolačním vlastnostem cihlové stěny o šířce 3,6 m.

Zateplení modulového domu - Freedomku tvoří dřevovláknitá izolace, která má vynikající fázový posun den–noc. I díky těmto technologiím nabízí uživateli téměř bezúdržbové a nízkoenergetické bydlení a vyšší životnost stavby než u klasických dřevostaveb.

Voda, teplo a dispozice

Vytápění Freedomku je mnohem variabilnější než v mobilheimu. Jako vytápění lze použít kamna na tuhá paliva i technologicky vyspělou rekuperační jednotku. Nejvíce se ale osvědčují sálavé panely pro jejich nenáročné umístění, ekonomickou návratnost a design.

Voda, elektřina či kanalizace jsou u tohoto mobilního domu napojené jako u běžného domu. Dá se využít i voda ze studny, dům lze napojit na čističku vody nebo ho osadit fotovoltaickými panely.

Freedomek je modulový dům na klíč a existuje v několika variantách, v základním obdélníkovém tvaru i ve tvaru písmen L, Z, V či U, nepodsklepený.

Jeho rozměry se mohou pohybovat od 28 m2 až po 138 m2 zastavěné plochy.

Střecha je standardně rovná, u staveb v chráněné krajinné oblasti je možné zvolit sedlovou střechu.